Evcil hayvan sahiplenmek isteyenlere öneriler

Günümüzde evinde örümcek bakanlar olsa da kedi ve köpek en çok sahiplenilen hayvanlar olmaya devam ediyor. Fakat bu hayvanlara bakmak pek de kolay değil. Bu hayvanlarla yaşamak için alınması gereken eşyalar, yapılması gereken bakımlar var.

Güçlü bir elektrik süpürgesi, vakit geçirmeleri için alınması gereken oyuncaklar, beslenmeleri için özel yiyecekler gibi dikkat edilmesi gereken unsurlar var.

Kedinin de köpeğin de farklı karakterleri var. Bazıları sakin bazıları ise daha yaramaz oluyor. Bazıları sürekli oyun oynamak bazıları ise sürekli uyumak istiyor. Hayvanların bu özellikleri evdeki alışkanlıklarınızı ve dekorasyon seçimlerinizi bile etkileyebiliyor. Çünkü bazı kediler yere bir şey atmayı seviyor ve sizin de evdeki aksesuarlarınızı ona göre yerleştirmeniz gerekiyor.

Ayrıca tüyler için güçlü bir elektik süpürgesinin yanında tüy toplayıcı almanız da yararınıza olacaktır. Deterjan seçiminde ise çok dikkatli olmalısınız. Hayvanlara alerji yapacak deterjanlardan uzak durmanız gerekiyor.

Eğer evinizde bitkileriniz varsa hayvanlara bir zararı olup olmadığı konusunda bilgi edinmelisiniz. Çünkü bazı bitkileri yemek hayvanlara oldukça zarar verebiliyor.

Köpekler kedilere nazaran çok ilgi bekler. Yürüyüşe çıkmak, oyunlar oynamak gerekir. Bunun yanında oyuncaklar ve kemirecek ürünler almak da oldukça faydalı olacaktır.

Bakım için kimyasaldan uzak doğal ürünler tercih edilmelidir. Bu ürünler hayvanların tüyleri, patileri ve derilerinin sağlığı ve koku, tüy dökme gibi konularda iyi bir etki yapar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x